Fala Vinyl

59,00 zł

Winyl! 11 piosenek po polsku. O oswajaniu złości, lęku, bezradności, o odzyskiwaniu zaufania, nadziei, bliskości. O tym, że to nie prawda, że nie ma odwrotu, może tylko wtedy, jeśli w to uwierzysz.
Testy i muzyka Agi Kiepuszewskiej wypełniają drugi solowy album artystki. Winyl.

Aga Kiepuszewska w roli songwriterki powraca po czterech latach od debiutu płytowego z nowymi utworami i koncepcją. Wymyśliła album „Fala” od początku do końca. Premiera krążka zaplanowana jest luty 2017 roku.

Aga Kiepuszewska to wokalistka, kompozytorka, dyrygentka chóralna. Jej muzyczna droga rozpoczęła się w Słupsku, skąd pochodzi. Zadebiutowała w 2012 roku solowym albumem „Silence” (wyd. Agencja Muzyczna Polskiego Radia). Prowadziła chóry gospel, od 2013 r. pracuje z chórem dziecięcym w podwarszawskim Komorowie. Występuje w spektaklach muzycznych, aktualnie można ją posłuchać w roli Marusi, w nagradzanej operze Pawła Mykietyna „Czarodziejska Góra”. Śpiewała w spektaklu Jerzego Satanowskiego i Krystyny Jandy „Pamiętniki z Powstania Warszawskiego”. Wykonuje partie wokalne w suicie na big band „Chord Nation” oraz „Koncercie brzezińskim”, a także w spektaklu baletowym Kryptonim 27 inspirowanym Zdzisławem Beksińskim z muzyką Nikoli Kołodziejczyka.

Aga Kiepuszewska - głos, chórki, fortepian, Rhodes piano
Nikola Kołodziejczyk - chórki, Wurlitzer, ograny Hammonda, syntezatory Mooga i ARP Odyssey
Maciej Szczyciński - gitara basowa, bouzouki
Michał Bryndal - perkusja

Na bębnach gra energetyczny i melodyjny perkusista, na co dzień współpracujący z Voo Voo - Michał Bryndal, na gitarze basowej – zawsze czujny - Maciek Szczyciński, znany np. z zespołu Bisquit, a całość dopełnia na instrumentach klawiszowych Nikola Kołodziejczyk dwukrotny zdobywca statuetki Fryderyka znany szerszej publiczności ze swoich dużych projektów: Chord Nation, Barok Progresywny, Instant Ensemble.

„Fala” to moja droga do samej siebie. To zapis emocji: tłumionej złości, która wybucha z siłą fali, samotności pustego domu, bezradności w depresji, lęku przed śmiercią, blokadzie strachu i ambicji przed realizacją marzeń, wreszcie o poczuciu bliskości i miłości oraz tęsknocie za wolnością.
Choć piosenki są intymne okazują się być bardzo uniwersalne. Podczas koncertów tworzy się płaszczyzna spotkania. Utwory są pretekstem do rozmowy na tematy tabu, np. wyrażanie złości bez agresji. Płyta „Fala” może stanowić dla słuchaczy pewnego rodzaju terapię, albo zaproszenie do niej, żeby przyjrzeć się swoim emocjom i skontaktować się z sobą samym. Odkryć w sobie i nazwać to, co było dotychczas nieoswojone, by z większą czułością, zrozumieniem żyć ze sobą i z innymi.